Blog

Wspieramy dziewczynki w ich drodze na szczyt

Co łączy Michelle Obame, Fride Kahlo i Marię Skłodowską-Curie? Wszystkie są kobietami. Kobietami, które inspirują, przełamują stereotypy i pokazują, że nie ma w życiu rzeczy niemożliwych. One też stały się inspiracją dla marki Pinto. Marki, której misją jest wspieranie dziewczynek by wyrosły na silne i pełne wiary w siebie kobiety. By robiły to na co mają ochotę nie zważając na stereotypy. Pinto to nowa polska marka dla dzieci stworzona specjalnie z myślą o dziewczynkach. Poznajcie bliżej ich ubranka i filozofię marki.

Możesz być kim tylko chcesz

,,Wspieramy dziewczynki w drodze na szczyt” – to motto marki Pinto. Monika i Piotr założyciele marki, jako rodzice 3 dziewczynek biorą sobie ten cel bardzo na poważnie. Nawet nazwa ich marki nie jest przypadkowa, pochodzi z języka esperanto. Esperanto miał być prostym, uniwersalnym językiem, którym mogliby się komunikować ludzi na całym świecie. A Pinto w języku esperanto oznacza nic innego jak szczyt. Szczyt, który jest w zasięgu każdej dziewczynki, choć dla każdej może znaczyć coś innego.

Ubranka z przesłaniem

Wszystkie ubranka powstają w Polsce z najwyższej jakości materiałów. Posiadają odpowiednie certyfikaty i z pewnością posłużą na długie lata. Każdy model dedykowany jest inspirującej kobiecie, a na dołączonej metce przeczytacie ciekawostki z jej życia. Przeczytacie między innymi o Michelle Obamie, Marii Curie Skłodowskiej oraz gimnastyczkach, lekarkach i malarkach. Idealna lektura do wspólnego czytania razem z córką. Dodatkowo każdy model zawiera ukryte hasła, które mają motywować i budować wiarę w siebie. A to jeszcze nie koniec. Marka Pinto 3% ze sprzedaży przekazuje na rzecz fundacji Kosmos dla Dziewczynek. Fundacja ma na celu wpieranie dziewczynek by mogły w pełni rozwijać swoje możliwości. A są one nieograniczone!

Ścinki dla psinki

Ekologia jest bardzo ważnym aspektem w działalności marki. U nich nic się nie marnuje. Ubranka są świetnej jakości więc posłużą nie jednej dziewczyce. A jak się znudzą możecie je wymienić, odsprzedać na specjalnej facebookowej grupie Girls of Pinto. Co zrobić ze zużytymi ubrankami? Odesłać do nich na ich koszt. Wyczarują z nich mięciutkie poduchy dla psiaków ze schroniska. Taki sam los spotka wszystkie ścinki materiałów. Nie trafią na wysypisko.

Wygoda przede wszystkim

Znacie już filozofię marki. Teraz kilka słów o samych ubrankach. Jakie są ubranka Pinto? Przede wszystkim wygodne i uniwersalne. Zaprojektowane tak by zapewnić komfort czy to w domu czy w szkole czy na wycieczce rowerowej. Nie krępują ruchów i zachęcają do aktywnego spędzania czasu i poznawania świata. Bez problemu skompletujecie w ich sklepie cała garderobę dla córki. Tu wszystko pasuje do wszystkiego. Jeśli macie w domu małą tancerkę lub gimnastyczkę, sprawdźcie koniecznie ich body. Model Mamba występuje w dwóch kolorach. Idealnie będzie pasował ze spódniczką na szelki lub jeansami z bawełny recyklingowanej (oba modele dostępne na stronie Pinto).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *