Blog

Organiczne czyli jakie

Słowo wstępu

Na pewno nie raz słyszeliście to słowo. Organiczne, czyli jakie? Najprościej mówiąc naturalne. Takie, które powstaje w odpowiednich watrunkach, przy jak najmniejszej ingerencji człowieka. Bez toksyn, ulepszaczy czy przyspieszaczy. Organiczna może być żywność, często zwana ekologiczną. Jest oczywiście droższa od tej ,,normalnej”, ale przecież na zdrowiu się nie oszczędza. Organiczna może też być bawełna czy nawet zasięgi w mediach społecznościowych. Do bawełny jeszcze wrócimy, ale najpierw zasięgi.

Zasięgi organiczne

Zasięgi organiczne to takie, które osiągamy bez płatnych kampani reklamowych, grup wsparcia czy wreszcie konkursów, w których zachęcamy użytkowników by nas zaobserwowali. Niestety portale społecznościowe skutecznie ograniczają zasięgi naszych postów, by w ten sposób ,,zachęcić” nas do płatnych promocji. Cóż, każdy chce zarobić. Chociaż z naszych obserwacji wynika, że dobry, wartościowy post sam się obroni. Ludzie go zauważą i dadzą upragnionego lajka, a nawet udostępnią. Media społecznościowe są coraz bardziej wymagające. Już nie wystrczy tylko fajne zdjęcie, liczy się też przekaz. Warto o tym pamiętać. Nie zapomnijcie też, że w życiu liczy się coś więcej niż tylko zasięgi.

Bawełna organiczna

Wrócmy teraz do bawełny organicznej. Rośnie ona w zgodzie z naturą i w etycznych warunkach. Przy jej uprawie nie stosuje się toksycznych środków ochronnych. Odchwaszcza się ją ręcznie. Bardzo ważną rolę odgrywa tu też gospodarka wodna. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj. Dlaczego bawełna organiczna jest lepsza? Jest miękka i przyjemna w dotyku i co najważniejsze bezpieczna dla dzieci. Wybierając ją mamy pewność, że przy jej produkcji nikt nie ucierpiał, także Nasza Planeta. Aby mieć pewność, że jest ona naprawde dobrej jakości warto sprawdzić czy posiada Certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard). I tu strona http://gots.pl/ to niezastąpione źródło informacji. My tylko dodamy, że certyfikat GOTS może być przypisany do samego materiału lub gotowego produktu.

Ubranka z bawełny organicznej

Coraz więcej marek decyduje się szyć z bawełny organicznej. Oszywiście wiąże się to z większymi kosztami. Ale gwarantujemy, że warto wydać trochę więcej. W zamian otrzymacie produkt najlepszej jakość, bardziej ekologiczny i etyczny. Na stronach naszego bloga https://kidsplanet.blog/ pisaliśmy już o nie jednej marce, która stosuje bawełne organiczną. Warto poznać choćby markę Mullido, JO&CO czy Mamelki Elemelki. Wszystkie inne, a każda wyjątkowa. Jesteśmy dumni, że chcą zmienić nasz zakupowy świat na lepszy.

A czy to nie jest tak …

Wszystko pięknie, ładnie ale czy to nie jest tak, że słowo wogóle powinno istnieć? Po prostu wszystko powinno być jak najbardziej naturalne. W dzisiejszych czasach standartem są nowoczesne smartphony, ale luksusem jest zjedzenie smacznego, naturalnego jabłka. The End

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *